Rok szkolny 2013/2014


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


27.06.2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Na początku odbyło się rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów dla dzieci kończących oddział przedszkolny, następnie klasy I-V otrzymały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe, udziały w konkursach i osiągnięcia w czytelnictwie. Następnie klasa VI przedstawiła program artystyczny na zakończenie szkoły i została pożegnana przez młodszych uczniów. Pan Dyrektor złożył życzył wszystkim odpoczynku i spokojnych wakacji, po czym uczniowie udali się do klas, żeby pożegnać się w wychowawcami. 

KOPCIUSZEK


W ostatnim tygodniu nauki, 23.06.2014r., uczniowie klas IV-VI, uczestniczący w zajęciach teatralnych, prowadzonych przez p. Elżbietę Witkowską,  przedstawili na forum szkoły przedstawienie pt.: "Kopciuszek". Długo przygotowywane przedstawienie było dopięte na ostatni guzik, a najdrobniejsze szczegóły były dopracowane. Piękne stroje i dekoracje przeniosły nas w tajemniczy świat baśni.

PUCHAR WÓJTA

Dnia 18.VI.2014 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Lekkoatletycznych o Puchar Wójta Gminy Sochaczew w Wyczółkach. Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: bieg na 40 m dziewcząt i chłopców kl. IV

i młodszych oraz 60 m dziewcząt i chłopców klas V - VI, rzut piłeczką palantową kl. IV

i młodszych oraz klas V - VI dziewcząt i chłopców, skok w dal kl. IV i młodszych oraz

klas V – VI dziewcząt i chłopców, bieg 300 m dziewcząt i chłopców, sztafeta 4  × 250 m dziewcząt i chłopców. W zespołowej  klasyfikacji końcowej szkół zajęliśmy V miejsce.

            W klasyfikacji indywidualnej bardzo dobre wyniki odnieśli szczególnie uczniowie klasy IV:

I miejsce w biegu na 40 m chłopców – Mateusz Tymorek,

II miejsce w biegu na 40 m chłopców – Jakub Latoch,

I miejsce w biegu na 40 m dziewcząt – Aleksandra Włodarczyk,

I miejsce w rzucie piłeczką palantową chłopców – Łukasz Kowalski,

III miejsce w rzucie piłeczką palantowa dziewcząt – Aleksandra Kacprzak,

I miejsce w skoku w dal chłopców – Mateusz Tymorek,

IV miejsce w skoku w dal dziewcząt – Aleksandra Włodarczyk,

IV miejsce w biegu 60 m dziewcząt – Wioletta Kowalska

 

NA ZAMKU


Przedszkolaki z naszej szkoły, w dniu 18.06.2014 r., wybrały się na wycieczkę na wzgórze zamkowe w Sochaczewie. Dzieci miały okazję przejść ścieżką dla zwiedzających, a potem podziwiać widoki z góry. Jadąc na wycieczkę przypomniały sobie również inne ważne miejsca Sochaczewa. Był to Plac Kościuszki, gdzie dzieci odpoczęły, zjadły lody, a następnie nakarmiły gołębie. Po odpoczynku "zajrzeliśmy" do nowej siedziby Biblioteki Miejskiej. Dzieci zobaczyły wyremontowany budynek, księgozbiór, a także miały możliwość zabawy w specjalnie przygotowanym kąciku  w wypożyczalni dla dzieci.

Żeby dopełnić zwiedzanie, odwiedziliśmy Urząd Miejski w Sochaczewie i główną atrakcją tego miejsca była przejażdżka windą panoramiczną, znajdująca się w tym miejscu.

Na koniec uczestnicy wycieczki zawędrowali na przystanek autobusowy przy stacji PKP, po drodze przechodząc przez park im. Ignacego Garbolewskiego i obok budynku Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.


DWAJ PAPIEŻE


W dniu 09.06.2014 r. odbył się apel pt:"Dwaj papieże", który miał na celu uczczenie pamięci o dwóch wspaniałych papieżach Janie Pawle II i Janie XXIII. Uczniowie w skrócie zaprezentowali dwie wielki postacie Kościoła i wspólnie zaśpiewali "Barkę" - ukochaną pieść  Karola Wojtyły. Na zakończenie miało miejsce podsumownie szkolnych konkursów o Janie Pawle II: 

Plastycznego dla klas I-III "Portret Jana Pawła II", zwycięzcy to:

I Aleksandra Jaworska

II Kacper Tarmanowski

III Paulina Pływaczewska

Na album"Jan Paweł II - droga do świętości", klasy IV i V, zwyciężyli:

I Aleksandra Kacprzak

II Ola Jankowska

III Klaudia Brzezińska

Klasa VI miałą przygotować prezentację multimedialną "Jan Paweł II - droga do świętości", laureatami są:

I Klaudia Wesołowska

II Karolina Pływaczewska

III Emil Misiak.

Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.


BIELICE 2014


Dnia 7 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków Bielice 2014. Mnóstwo dobrej zabawy, śmiechu i zdrowej rywalizacji, a przy okazji Szkoła Podstawowa w Mokasie otrzymała Puchar Ministra Sportu i Turystyki dla najlepiej prezentujących się szkół. Uważamy, że nasi uczniowie w pełni zasłużyli na tę nagrodę, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dzieci po zakończeniu biegu otrzymały pamiątkowe koszulki, butelkę wody i jogurt, a także miały okazję kosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki.


KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY


Konkurs recytatorski i plastyczny dotyczący twórczości ks.Jana Twardowskiego,  odbył się 06.06.2014r. w Szkole Podstawowej w Gawłowie. Konkurs recytatorski podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 i klasy 4-6.

Konkurs plastyczny dotyczył uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej.

Brały w nim udział szkoły z Kątów, Wyczółek, Gawłowa i Mokasu.

Naszą szkołę reprezentowały  Kamila Lisowska i Julia Wesołowska z klasy I.

W konkursie recytatorskim Julia Wesołowska zdobyła 1 miejsce, wśród uczniów klas 1-3, Kamilka otrzymała dyplom za udział w konkursie.

W konkursie plastycznym Julia Wesołowska zdobyła 2 miejsce.


WYCIECZKA NA DZIEŃ DZIECKA


Z okazji minionego Dnia Dziecka, 05.06.2014 r. prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Almara" w Budach Iłowskich. Była piękna pogoda, która sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.

Na początku pobytu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z hodowcą sokołów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób żyją sokoły i w jaki sposób można o nie dbać, mieli okazję zobaczyć jednego z sokołów z prywatnej hodowli sokolnika. 

Po tak ekscytującym spotkaniu można było do woli korzystać z licznych sprzętów znajdujących się na terenie gospodarstwa, m.in.: plas zabaw, trampolina, narty czteroosobowe, boisko do piłki nożnej, piłkarzyki i wiele innych. Dla chętnych zorganizowane były zawody sportowe takie jak: strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, rzuty piłką palantową. Pomiędzy zawodami i jedzeniem można było przejechać się bryczką. Dzieci zachwycone były taką atrakcją.

Podczas pobytu każde dziecko zostało poczęstowane kiełbaską z grilla i napojami. 

Dzieci mimo zmęczenia,  nie chciały wracać do domu. Właścicielowi p. Wojtkowi, dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą organizację.


SPARTAKIADA 2014


W dniu 04.06.2014 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Kątach odbyła się VII Gminna Spartakiada Sportowa o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. 

W zawodach uczestniczyło sześć gminnych szkół podstawowych: SP Feliksów, SP Gawłów, SP Kąty, SP Mokas, SP Żuków i SP Wyczółki.

 Zespoły rywalizowały w sześciu konkurencjach: serwy na punkty, sztafeta bieżna 2x25m., skoki w dal z miejsca, rzuty karne, rzuty do kosza, sztafeta z przyborami. W zawodach z  naszej szkoły wzięło udział 21 uczniów klas IV-VI. 

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy IV miejsce. W ceremonii zakończenia i wręczenia nagród uczestniczyli Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński i Dyrektor Zespołu Szkół w Kątach - Maria Tarabuła.


LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO - OWADY


03.06. 2014 r. do naszej szkoły przyjechała pani biolog dr Anna Zubek. przeprowadziła dla uczniów lekcję przyrody dotyczącą owadów. W programie zawarte były takie zagadnienia jak: Owady jako grupy stawonogów, budowa ciała określonych okazów, cykl życiowy owadów

Uczniowie dowiedzieli się jaką rolę spełniają owady w środowisku, o znaczeniu owadów w życiu codziennym oraz w jaki sposób owady wykorzystywane są przez człowieka i zwierzęta.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo: Modliszkę, larwy, chrząszcza, karaczana i szarańczę oraz mieli możliwość zobaczyć zasuszoną kolekcję w której znajdowały się między innymi: motyle i ćmy, chrząszcz nosorożec i ważki. Największe emocje wzbudziła możliwość dotknięcia niektórych okazów.


WYCIECZKA DO OPOROWA


23 maja 2014 r. uczniowie klas piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Mokasie pojechali na wycieczkę do Oporowa. Był to wspólny wyjazd z uczniami klas IV-VI z Kozłowa Szlacheckiego.

W drodze do Oporowa podziwiali krajobrazy Ziemi Łódzkiej, a także nawiązywali kontakty z kolegami z Kozłowa.

Oporów to wieś na Równinie Kutnowskiej z gotyckim zamkiem arcybiskupa Oporowskiego z XV wieku, przebudowanym w XVII - XX wieku, z klasztorem Paulinów i gotyckim kościołem. W zamku znajduje się Muzeum Wnętrz Stylowych. Spośród wielu eksponatów największą ciekawość wzbudziły: sztucery, pistolety, zbroje, kolekcja waz i danych mebli oraz piękne plafony na sklepieniach. Duże wrażenie na uczniach wywarło otoczenie zamku: stary park i fosa. 

Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt.: Bitwa pod Grunwaldem - fakty i mity". O historii zamku i jego właścicielach zabawnie opowiadał kustosz zamku. Niektórzy zakupili pamiątki.

Wzbogaceni o wiedzę na temat "Bitwy pod Grunwaldem" i dziedzictwa kulturowego naszej ojczyzny, o nowe kontakty koleżeńskie uczniowie wrócili zadowoleni do szkoły. 

W drodze powrotnej, na poczęstunek, uczestnicy wycieczki wstąpili do McDonald's.


OGLĄDALIŚMY ABSTRAKT


12.05. 2014 r. dzieci z naszej szkoły wybrały się do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Chodakowie, na spektakl muzyczny pt.: "Prawdziwa historia Narnii" w wykonaniu zespołu tanecznego "Abstrakt". 

Było to zachwycające widowisko ze wspaniałą oprawą artystyczną, a tym bardziej interesujące, że brały w nim udział uczennice naszej szkoły. Sześć wspaniałych dziewczynek: Kamila Lisowska, Julka Wesołowska, Roksana Latoch, Natalka Bac, Karolina Stańczyk oraz Klaudia Wesołowska prezentowało swoje umiejętności taneczne z zespołem "Abstrakt". Było na co popatrzeć!!! Nie możemy doczekać się kolejnych występów.


WITAJ MAJ 3 MAJ...


9 maja w Szkole Podstawowej w Mokasie odbył się uroczysty apel patriotyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem p. Barbary Brzozowskiej.

Uczeń klasy VI Emil Misiak przygotował i przedstawił prezentację multimedialną pod tytułem "Konstytucja 3 Maja".

Następnie odbyło się przedstawienie teatralne pt.:"Karczma u Kacpra", którego celem było wzbogacenie wiedzy o historii naszego kraju.


DZIEŃ ZIEMI


22 kwietnia w Polsce obchodzony jest Dzień Ziemi. Organizowany jest po to, aby wspomóc międzynarodową działalność na rzecz środowiska. Jego niezwykłą rangę odnoszą konkretne działania integrujące lokalne społeczeństwa w walce o czyste i zdrowe otoczenie. Nie powinniśmy, my ludzie, zapominać o naszej przyrodzie, bo dzięki niej mamy gdzie mieszkać, w co się ubrać, co jeść i czym się leczyć. Musimy też pamiętać, że natura nigdy nie tworzyła granic, cały świat był wspólnym, wielkim domem dla wszystkich zamieszkujących go istot. Znieśmy i my sztuczne granice. Zacznijmy od połączenia Europy w jeden wspólny dom Europejczyków dbający i kochający dobro i piękno przyrody. 

W naszej szkole przedstawienie z Okazji Dnia Ziemi odbyło się 29. 04. 2014 r., pod tytułem "Zmieniaj nawyki, a nie klimat". Miało ono na celu przybliżenie i uświadomienie wagi problemów ekologicznych, uczniom naszej szkoły. 

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV-VI, pod czujnym okiem p. Barbary Brzozowskiej. Po zapoznaniu się z zasadami  i przypomnieniu podstawowych postaw ekologicznych, odbył się konkurs ekologiczny. Zwycięzcy konkursu będą ogłoszeni na apelu z okazji ogłoszenia Konstytucji 3 maja.


ZBLIŻA SIĘ WIELKANOC


W dniu 16.04.2014 r. odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowane przez uczniów klas IV-VI, pod kierunkiem p. Moniki Kaloty. Aktorzy przypomnieli widzom wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W drugiej części przedstawienia przypomnieliśmy sobie postać siostry Faustyny Kowalskiej. Teksty były oprawione w piękną dekorację oraz śpiewy. 

Na zakończenie pan dyrektor Krzysztof Mućka złożył życzenia dla uczniów, rady pedagogicznej, pracowników i rodziców.

Po zakończeniu uroczystości szkolnej, w grupie przedszkolnej zorganizowano spotkanie Wielkanocne wychowawcy, uczniów,  rodziców i opiekunów. Dzieci miały okazję przygotować się do zbliżających się Świąt, poznać i skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych.


WYCIECZKA DO PŁOCKA


Mimo niesprzyjającej aury, 09.04.2014 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem programu było obejrzenie przedstawienia "Calineczka" w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Dzieci były zachwycone scenografią i grą aktorską. Przedstawienie trwało 90 minut, a mimo to dzieci były zawiedzione, że to już koniec... 

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w pobliskim ogrodzie zoologicznym. Uczestnicy wycieczki mogli tu podziwiać słonie, lwy, pawie, hipopotamy, a także wiele gatunków płazów, gadów i ptaków. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyło się "Mini Zoo", gdzie można było pogłaskać i nakarmić  kozy. 

Na mały odpoczynek udaliśmy się do McDonald's, gdzie każdy z uczniów otrzymał zestaw Happy Meal. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe z wycieczki. Mimo, iż trochę wiało, to deszcz nas ominął :) 


WYCIECZKA DO KINA


W dniu 7 kwietnia 2014 roku klasy IV-VI wybrały się na wycieczkę do sochaczewskiego kina na projekcję filmu pod tytułem "Karol - który został świętym".

Uczniowie przypomnieli sobie znane fakty z życia Jana Pawła II, upamiętniając tym samym pamięć o Świętym Polaku. Dzięki temu przygotowali się do kanonizacji Jana Pawła II, która będzie miała miejsce 27.04.2014 r. w Rzymie.

Po filmie wygłodniali i spragnieni uczniowie poszli "na ciastko", a czekając na autobus rozładowali swoją energię na pobliskim placu zabaw.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


21 marca 2014 r. Szkoła Podstawowa w Mokasie uczciła nadejście długo oczekiwanej wiosny. Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na wiosenny spacer. Pogoda w tym dniu dopisała.

Przy pomocy panów strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej spalono Marzannę nad miejscowym stawem, a jej pozostałości zostały wyrzucone do śmietnika. Z utopienia Marzanny zrezygnowaliśmy, aby nie zanieczyszczać lokalnego stawu. Następnie pod kierunkiem nauczycieli odbyły się "Wiosenne Zawody Sportowe" w których nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli. Za najlepsze osiągnięcia uczniowie otrzymali drobne nagrody i upominki.


KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Dnia 20 marca 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "Learn for the better future". Konkurs w szkołach gminnych organizowany jest przez panie uczące angielskiego: Katarzynę Zając, Annę Przydatek i Katarzynę Smółkę. W tym roku konkurs odbył się w budynku Szkoły Podstawowej w Kątach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu, dyplomy i nagrody uczniowie otrzymają na zakończenie roku szkolnego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.


DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN W BAJLANDII


W dniu 10 marca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Bajlandii w Sochaczewie. Zabawa była wyśmienita, dzieci skakały, biegały po udostępnionym placu zabaw, korzystały ze sprzętów udostępnionych do zabawy. Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn otrzymali oni małe prezenty. Niesamowitą frajdę sprawił dzieciom przejazd autobusem komunikacji miejskiej, gdzie same mogły skasować bilet.


BAL KARNAWAŁOWY


"W karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale. 

Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy!".
W piątkowe przedpołudnie, 14 lutego, odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów – bal walentynkowo - karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, motocyklistów i innych barwnych postaci z bajek. Przy dźwiękach  muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze swoimi kolegami ze szkoły.
Przyznano też nagrody za najlepsze kostiumy. Jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością i humorem! Słodkie przekąski i upominki wywołały moc radości. Zabawa trwała w najlepsze, przecież to karnawał.


ZAKOŃCZENIE ROKU TUWMIA


10.02.2014r w naszej szkole odbył się uroczysty apel na zakończenie roku im. Juliana Tuwima pt.: Tuwim po polsku i po rosyjsku". Uczniowie przygotowali piękne dekoracje, stroje, a przede wszystkim wiersze w dwóch językach. 


SPORTY ZIMOWE


7 lutego uczniowie naszej szkoły, wraz z wychowawcami, wybrali się na lodowisko. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, a także zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. W ten sposób przygotowywaliśmy się do zbliżających się wielkimi krokami ferii zimowych. Dla niektórych była to kolejna wycieczka na lodowisko, ale znalazło się też kilka osób, które miały swój debiut. Wszyscy doskonale się bawili. Szaleństwa, śmiechu, ale i upadków było co nie miara, jednak uczniowie powrócili zmęczeni i w wyśmienitych humorach.


"NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY"


Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez bibliotekę szkolną. "Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy" wykonali:

I miejsce - Karolina Pływaczewska kl. VI

II miejsce - Klaudia Wesołowska kl. VI

III miejsce - Karolina Stańczyk kl. V

Wyróżnienie - Maurycy Kostrzewski kl. V.


WIGILIA


20. 12.2013 r. odbyła się Wigilia szkolna, uczniowie klas 0-VI przygotowali piękne jasełka, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia świąteczno - noworoczne. Po zakończonych uroczystościach szkolnych, każda klasa indywidualnie świętowała w swoim gronie. Galeria zdjęć ze spotkania w "zerówce".


WIZYTA W GMINIE


18.12.2013 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Urzędu Gminy w Sochaczewie, w celu przedstawienia jasełkowego dla władz naszej gminy. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas 0-VI.


"DZIECI CAŁEGO ŚWIATA" I "PIĘĆ ZŁOTYCH MINUT"


04.12.2013 r. dla uczniów z klas 0-III naszej szkoły wystąpili aktorzy z krakowskiego teatru Kurtyna i zagrali przedstawienie profilaktyczne pt. "Dzieci całego świata". 

Tego samego dnia dzieli z klas III-VI pojechały do Sali Kongresowej w Warszawie na galowy koncert pt. "Pięć złotych minut".


ZABAWA ANDRZEJKOWA


29.11.2013 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie mogli barć udział w pląsach i tańcach na sali gimnastycznej. Odbyły się również konkursy z nagrodami, a każdy z uczniów mógł skorzystać z Salonu Wróżb i dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej przyszłości.


"JEDEN NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ"


14.11.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie recytatorskim poezji Juliana Tuwima pt. "Jeden najpiękniejszy wiersz". Uczestniczyli w nim: Uczennica klasy IV Emilia Marjanek z wierszem pt. "Warzywa", Karolina Stańczyk, uczennica klasy V, powiedziała wiersz "Spóźniony słowik", a Emil Misiak z klasy VI przygotował wiersz pt. "Okulary".


NIEPODLEGŁOŚĆ ODZYSKANA


Również 14.11.2013 r. uczniowie klas IV-VI przygotowali przedstawienie z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości pt. "Czynem zbrojnym budzili Polskę"


PRÓBNA EWAKUACJA


07.11.2013 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły, przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa pożarowego. w tym dniu odbyła się próbna ewakuacja całej placówki.


"DZIECIĘCA ORKIESTRA RECYKLINGOWA"


04.11.2013 r. uczniowie klas I-VI uczestniczyli, w zorganizowanych w szkole warsztatach ekologiczno - muzycznych  pt. "Dziecięca orkiestra recyklingowa". Dzieci w czasie zajęć robiły instrumenty muzyczne z przyniesionych wcześniej z domu puszek, butelek, papieru i szkła. Na zakończenie warsztatów odbył się koncert, gdzie dzieci zademonstrowały swoją kreatywność. 


74 ROCZNICA 


24.10.2013 r. odbył się apel w 74 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej pt. "W hołdzie tym,  którzy polegli w wojnie obronnej 1939 roku" w wykonaniu klas IV-VI.


ŚWIĘTO SZKOŁY


11.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to również dzień, gdzie obchodzimy  Święto Szkoły. Uczniowie klasy I przygotowali piękny program artystyczny, później zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów i  odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci otrzymały legitymacje ucznia. Następnie pan dyrektor Krzysztof Mućka złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły i rozpoczęła się dyskoteka, podczas której odbyły się liczne konkursy. Każde dziecko zostało zaproszone na słodki poczęstunek. 


ŻYWA LEKCJA HISTORII


08.10.2013 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii - "Życie i kultura w Średniowieczu". Dzieci mogły zobaczyć pokaz rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia. Zobaczyły rycerski pojedynek i pasowanie na rycerza.


SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE


W dniu 23 września, jak co roku, nasza szkoła brała udział w Międzynarodowym Dniu Sprzątania Świata. Młodsi uczniowie sprzątali teren szkoły, starsi zaś powędrowali po ulicach najbliższej okolicy, zbierając ogromne ilości śmieci.  


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


Dnia 2 września o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Mokasie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Pan dyrektor Krzysztof Mućka  przywitał uczniów, Radę Pedagogiczną i rodziców. Oficjalnie ogłosił rozpoczęcie roku szkolnego. Poinformował o przydziale nowych sal lekcyjnych oraz zaprosił uczniów na spotkanie z wychowawcami, życząc im wielu sukcesów i dobrych stopni w najbliższym czasie. 

 W klasach wychowawcy poznali swoich nowych uczniów, a uczniowie wychowawców. Następnie wychowawcy podali plan lekcji na najbliższy dzień oraz poinformowali  obowiązkach i prawach, jakie będzie miała każda klasa.