Rok szkolny 2015/2016


"WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA"

Galeria.


"DZIEŃ DZIECKA"


"WYJAZD DO KINOTEATRU"


W dniu 18.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na przedstawienia zorganizowane przez krakowski Teatr Współczesny w kinoteatrze w Sochaczewie. Klasy 0-III uczestniczyły w przedstawieniu "Kot w butach", klasy IV-VI w przedstawieniu "Ania z Zielonego Wzgórza". Przedstawienia były dopracowane w każdym szczególe, scenografia i muzyka zachwycała, a uczniowie wyrażali chęć zostania na następny występ. Szczegóły na stronie: http://www.teatrkrakow.pl/spektakle/kot-w-butach.html i http://www.teatrkrakow.pl/spektakle/ania-z-zielonego-wzgorza.html


"3 MAJA-KOCHANEJ OJCZYŹNIE"


11.05.2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel patriotyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem p. Barbary Brzozowskiej. Miał na celu przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat uchwalonej pierwszej Konstytucji w Rzeczypospolitej.


"DZIEŃ OTWARTY W WYMYSŁOWIE"


05.05.2016 r. uczniowie Gimnazjum w Wymysłowie zaprosili szóstoklasistów z Mokasu i Feliksowa na Dzień Otwarty. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, działalnością kół i organizacji szkolnych. Uczestniczyła w lekcjach zapoznając się z nauczycielami i pomocami dydaktycznymi. Przedstawiciele Samorządu z gimnazjum przygotowali prezentację o imprezach i wydarzeniach szkolnych. Zaprezentowali swoje uzdolnienia aktorsko - taneczne poprzez skecze i naukę zumby, a aktualni gimnazjaliści integrowali się z przyszłymi podczas nietypowych  konkursów sportowych. Imprezę zakończył poczęstunek i wpis do księgi pamięci.


"KOCHAM POLSKĘ-MY POLACY"

"SPRAWA DLA EKOLOGA"


27.04.2016r. klasa IV z wychowawczynią p. Barbarą Brzozowską przygotowała przedstawienie pt.:"Sprawa dla ekologa" z okazji Światowego Dnia Ziemi. Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającego nas świata.  Szczególny nacisk został położony na przypomnienie zasad segregacji śmieci w codziennym życiu, a także na ochronę przyrody w najbliższym otoczeniu.


"NA TROPIE  INTELIGENCJI"


21.04.2016 r. klasy III-VI wybrały się  do MOK w Chodakowie na koncert zespołu "Abstrakt"  pt."Na tropie inteligencji". Uczennice naszej szkoły: Roksana Latoch, Julia Wesołowska Kamila Lisowska aktywnie brały udział w tym koncercie, występując w zespole.


"KONCERT W  SZKOLE MUZYCZNEJ"


18.04.2016 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Sochaczewie. Dzieci miały okazję podziwiać występy uczniów klas młodszych Szkoły Muzycznej. Utrwaliły sobie nazwy znanych już instrumentów, a także poznały instrumenty, których wcześniej nie znali.


"WIOSNA TUŻ, TUŻ..."


Każdego roku uroczyście obchodzimy dzień wiosny. Uczniowie szkolnego koła teatralnego przygotowali przedstawienie "Wiosna tuż, tuż..." Reporterzy szukali wiosny na terenie blokowiska, w ogrodzie i nawet w niedźwiedziej gawrze. Poszukiwaniom towarzyszyły odgłosy wiosny w przyrodzie, piosenki, taniec, zagadki. Z okazji zbliżających się Świąt przekazano życzenia świąteczne i tradycyjnie uczniowie zostali poczęstowani czekoladowymi jajeczkami. Na zakończenie wszyscy uczniowie w barwnym korowodzie wyruszyli pożegnać złą zimę - topiąc Marzannę.


"KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO"


"Dnia 15 marca 2016 roku odbył się, jak każdego roku gminny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas 4-6. Konkurs jest organizowany przez panie uczące języka angielskiego: Pani Katarzyna Zając - Szkoła Podstawowa w Mokasie i w Feliksowie, Pani Anna Przydatek - Szkoła Podstawowa w Kątach oraz Pani Katarzyna Smółka - Szkoła Podstawowa w Żukowie. Celem konkursu jest motywowanie dzieci i rozwijanie zainteresowań nauką języków obcych."


"WYJAZD DO KINA"


25.02.2016 r. klasy IV-VI pojechały do Warszawy na film "Alwin i wiewiórki. Wielka wyprawa".


"WYJAZD DO TEATRU"


24.02.2016 r. dzieci z klas 0-III pojechały na przedstawienie "Przygody Koziołka Matołka" do Teatru Dramatycznego  w Płocku. Kolejnym punktem programu była, obowiązkowa na każdej wycieczce, wizyta w płockim McDonald's, gdzie każde dziecko otrzymało zestaw z zabawką.


"O JEDEN KROK ZA DALEKO"

"KONKURS RECYTATORSKI"

"GDY BÓG PODRÓŻUJE KOLEJĄ"

"TEGO UCZY BRZECHWA"


"Tego uczy Brzechwa" - pod takim tytułem szkolne koło teatralne przygotowało ciekawą interpretację znanych utworów dla dzieci, wielkiego poety polskiego w połączeniu z lekcją dobrego zachowania. Każdy z wierszy przekazywał dzieciom przesłanie, wskazówkę postępowania, np. "Kłamczucha" - mów prawdę; "Leń" - bądź pracowity.


"KONCERT W WARSZAWIE"


03.12.2015 r. klasy IV-VI wybrały się już po raz kolejny do Warszawy na koncert pt: "Pięć złotych minut ratujących życie". Koncert promuje ideę udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. 


"KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

"WYJAZD DO ŁAZIENEK"


19.11.2015 r odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów klas IV-VI. Uczniowie oprócz spaceru po parku w Łazienkach wzięli udział w lekcji muzealnej pt.: "Konstytucja 3 Maja". Podczas pracy w grupach uczniowie tworzyli artykuły do własnej Konstytucji 2015 r. Była to lekcja wychowania patriotycznego i obywatelskiego w pięknym Pałacu Myśliwskim.

"SPOTKANIE Z POLICJANTEM"

"LEKCJA HISTORII"


"CZEŚĆ ICH PAMIĘCI"


"Cześć ich pamięci" to tytuł uroczystego apelu poświęconego tym, którzy odeszli do świata zmarłych oraz tym którzy oddali swoje życie za wolną Ojczyznę. 29.10.2015 r. uczniowie klas IV-VI pięknymi wierszami o tematyce patriotycznej i piosenką oddali hołd polskim żołnierzom - tym znanym i tym bezimiennym - poległym w wojnie obronnej 1939r. oraz uczcili pamięć bliskich.


NAGRODY DLA LAUREATEK


Dnia 28.10. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w uroczystości 50-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie z siedzibą w Kątach. Uroczystość to odbyła się w Urzędzie Gminy w Sochaczewie, podczas sesji Rady Gminy. Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu plastycznego pod tytułem "Pejzaż wakacyjny" zorganizowanego przez bibliotekę w Kątach.  III miejsce w kategorii klas IV zajęła uczennica Natalia Bac, a wyróżnienie otrzymała Emilia Marjanek, uczennica kl. VI.


ŻYWA LEKCJA PRZYRODY - PŁAZY


W dniu 15.10.2015 r. do naszej szkoły przyjechał pan, który wprowadził uczniów w skomplikowany i niezwykły świat płazów. Dzieci były zachwycone żywymi okazami ropuch i  żabek, a także usłyszały dźwięki, które z siebie wydają. Sensacją była skacząca-uciekająca ropucha.


ŚWIĘTO SZKOŁY


14.10.2015 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszej klasy połączone ze Świętem Szkoły. Uczniowie dołączyli do naszego grona z uśmiechem na ustach :) nawet po wypiciu kwaśnego soczku z cytryny, a także otrzymali pierwszy dokument tożsamości - legitymację szkolną. Pan dyrektor i wójt gminy Sochaczew złożył życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom z okazji Święta Edukacji Narodowej,  a następnie odbyła się dyskoteka z poczęstunkiem dla uczniów.


LEKCJA PRZYRODY


15.10.2015 r. do naszej szkoły zawitali do naszej szkoły fani płazów, żeby zaprezentować "Żywą lekcję przyrody". Uczniowie mogli zobaczyć różne płazy występujące w Polsce. Zdobyli wiedzę na temat gatunków chronionych, poznali życie płazów.


WARSZTATY EKOLOGICZNE


28.09.2015 odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klas IV-VI, które zorganizowała Fundacja "Alter eco".


"Z MIŁOŚCI DO SERDUSZKA"

23.09.2015 r. do naszej szkoły przyjechali aktorzy z krakowskiego teatru "Kurtyna". Przedstawienie profilaktyczne pt. "Z miłości do serduszka", miało na celu przedstawić dzieciom z klas 0-III, w jaki sposób żyć zdrowo i aktywnie, jak dbać o ciało i dobry nastrój.SPRZĄTANIE ŚWIATA


Jak co roku, 21.09.2015, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Sprzątania Świata.
PRELEKCJA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA


21.09.2015 roku do naszej szkoły przyjechali policjanci z KPP Sochaczew. Poruszyli bardzo ważny temat bezpieczeństwa w naszej szkole i w trakcie drogi do szkoły. Poza tym dzieci mogły obejrzeć film, który instruował, w jaki sposób można reagować w sytuacjach zagrożenia w stosunku do obcych, bezpańskich psów czy podczas uczestnictwa w ruchu  drogowym.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


01 września 2015 o godz. 9.00 odbyło się  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan dyrektor przywitał przybyłych rodziców, uczniów i nauczycieli, życząc wielu sukcesów zarówno w nauce jak i w pracy.